آخرین نوشته ها
خانه / تازه ها

تازه ها

شهادت زائر بیت اله الحرام

ابوطالب یزدی جوان ایرانی در سال ۱۳۲۲ در حین طواف دچار حالت تهوع و استفراغ می شود و توسط ماموران سعودی به جرم آلوده کردن خانه خدا دستگیر و گردن زده می شود! خلاصه ماجرا: ابوطالب یزدی به دلیل خوردن غذای مسموم، در حال طواف حالش دگرگون شد. احساس کرد که ممکن است غذایی را که خورده است قی کند. ... ادامه مطلب »

تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام

بسم الله الرحمن الرحیم  هشتم شوال سالروز تخریب قبور ائمه بقیع علیهم السلام و چند قبر دیگر به دست وهابیون سعودی است .  شجره خبیثه ایی که از روی کینه و عداوت بسیاری که به خاندان عصمت و طهارت داشتند و دارند حتی به قبور اولاد پیامبر و امامان شیعیان و کسانی که مورد احترام و کرنش اکثر مسلمانان بودند ... ادامه مطلب »

گوهر ولایت

بسم الله الرحمن الرحیم  دوازدهم تیر ماه  سالروز عروج ملکوتی عالم ربانی و محققی بی بدیل از شیعیان و ارادتمندان خاندان ولایت و امامت حضرت آیت اله علامه امینی رحمت اله علیه است .  حاصل عمری مجاهدت ایشان برای اثبات نقلی و عقلی ولایت امیر مومنان علی علیه السلام و ائمه معصومین علیهم السلام در قالب ۱۱ جلد کتاب نفیس ... ادامه مطلب »

هدف نویسی

بسم الله الرحمن الرحیم  یکی از مهمترین مواردی که جزء شئون زندگی انسان است و شاید بتوان گفت وجه ممیز زندگی انسان و حیوان در افق دید آن است هدفمندی در زندگی است .  هدف در زندگی انسان به قدری اهمیت دارد که نوع و تعیین آن و برنامه ریزی برای رسیدن به آن به عنوان نتیجه گیری و خروجی ... ادامه مطلب »

نکاتی شگرف در مورد قلب انسان

قلب انسان یک عضله است که مسئول پمپ کردن خون که حاوی اکسیژن و سایر مواد ضروری به بدن است می باشد. قلب انسان در هر دقیقه هفتاد بار می زند ، در هر روز خون به وسیله قلب بدن را هزار دور می زند و مواد ضروری و اکسیژن را به بدن می رساند و دی اکسید کربن را ... ادامه مطلب »

ورود مسلم بن عقیل به کوفه

بسم الله الرحمن الرحیم  ششم شوال سالرزوز ورود تاریخی جناب مسلم بن عقیل علیهما السلام به کوفه است .  وقتی حضرت ابا عبدالله الحسین علیهما السلام از عزم جدی مردم کوفه برای مقابله با دستگاه فاسد اموی به ویژه حکومت یزید بن معاویه ملعون مطلع شدند و سیل نامه ها به سمت حضرت روانه شد که به روایت تاریخ بیش از ۱۲ ... ادامه مطلب »

دعایی بسیار مهم در مورد جلب روزی

بسم الله الرحمن الرحیم این دعا از ناحیه امام سجاد علیه السلام به نقل از علامه مجلسی در زاد المعاد وارد شده که حضرت ختم سوره واقعه را در شرایطی که اول ماه قمری به روز دوشنبه اگر افتاد پس از تلاوت سوره واقعه این دعا خوانده شود :  اللّهم ارزُقْنی رزقاً حلالاًً طیباً واسعاً مِنْ غیرِ کدٍٍّ خداوندا روزی ... ادامه مطلب »

به نفس خود اطمینان نکنیم

بسم الله الرحمن الرحیم من وثق بنفسه خانته کسی که به نفس خود اطمینان کند نفس به او خیانت کند امام علی علیه السلام – غرر الحکم امام علی علیه السلام در این بیان نورانی یکی از وجوه اعتماد به غیر خدا را بیان می دارند . نفس انسان هم اگر با خدای متعال در ارتباط نباشد و تمام توجهش ... ادامه مطلب »

بر گرفته هایی از کلام استاد الهی-قسمت اول

استاد الهی: ▫️خداوند متعال به انسان گوش، چشم و قلب داده است. ▫️ گوش داد تا بشنود، این یک سوم فهم؛ چشم داد تا ببینید، این هم یک سوم فهم؛ و قلب داد تا هر چه که دیده و شنیده قبول یا رد کند. ▫️پس مانعی وجود ندارد که انسان چیزی را متوجه نشود. ▫️مومن اگر با گوش خود گناه ... ادامه مطلب »

مراقب فکرت باش ، سرنوشتت می شود

بسم الله الرحمن الرحیم روایتی بسیار زیبا و عمیق از امام رضا علیه السلام و البته مشابه آن از امام صادق علیه السلام وارد شده که رابطه دقیق فکر ، نیت و رزق انسان را روشن می سازد. امام رضا (علیه السلام) می‌فرمایند: «ان مؤمنَ لینوی الذنب فیحرم رزقه» (شیخ صدوق، ثواب الاعمال، ص ۲۴۱) ؛ همانا مؤمن نیت گناه می‌کند و ... ادامه مطلب »