آخرین نوشته ها
خانه / از جنس نور

از جنس نور

رابطه سلام و ورود به بهشت

حضرت محمّدصلّی الله علیه واله فرمودند:به خدایى که جانم در اختیار اوست، وارد بهشت نمى شوید مگر مؤمن شوید و مؤمن نمى شوید، مگر این که یکدیگر را دوست بدارید. آیا مى خواهید شما را به چیزى راهنمایى کنم که با انجام آن، یکدیگر را دوست بدارید؟ سلام کردن بین یکدیگر را رواج دهید. وَالّذى نَفسى بِیَدِهِ لاتَدخُلُوا الجَنَّهَ حَتّى ... ادامه مطلب »

دعایی بسیار مهم در مورد جلب روزی

بسم الله الرحمن الرحیم این دعا از ناحیه امام سجاد علیه السلام به نقل از علامه مجلسی در زاد المعاد وارد شده که حضرت ختم سوره واقعه را در شرایطی که اول ماه قمری به روز دوشنبه اگر افتاد پس از تلاوت سوره واقعه این دعا خوانده شود :  اللّهم ارزُقْنی رزقاً حلالاًً طیباً واسعاً مِنْ غیرِ کدٍٍّ خداوندا روزی ... ادامه مطلب »

به نفس خود اطمینان نکنیم

بسم الله الرحمن الرحیم من وثق بنفسه خانته کسی که به نفس خود اطمینان کند نفس به او خیانت کند امام علی علیه السلام – غرر الحکم امام علی علیه السلام در این بیان نورانی یکی از وجوه اعتماد به غیر خدا را بیان می دارند . نفس انسان هم اگر با خدای متعال در ارتباط نباشد و تمام توجهش ... ادامه مطلب »

مراقب فکرت باش ، سرنوشتت می شود

بسم الله الرحمن الرحیم روایتی بسیار زیبا و عمیق از امام رضا علیه السلام و البته مشابه آن از امام صادق علیه السلام وارد شده که رابطه دقیق فکر ، نیت و رزق انسان را روشن می سازد. امام رضا (علیه السلام) می‌فرمایند: «ان مؤمنَ لینوی الذنب فیحرم رزقه» (شیخ صدوق، ثواب الاعمال، ص ۲۴۱) ؛ همانا مؤمن نیت گناه می‌کند و ... ادامه مطلب »